Z našich aktivit

Akce k světovému dni Ekoškol

Světový den Ekoškol jsme využili k zlepšení venkovního prostředí naší školy (podzimní práce na zahradě, úprava hmyzího hotelu, příprava záhonku na zimu,...) a také jejího vnitřku (společně jsme se podíleli na vytvoření nového ekokodexu). Na fotografiích v článku se můžete podívat, jak se nám to...
Celý článek

Projektový den: Společně pro řeku

Ve čtvrtek 2. října 2014 se kaplická střední škola zapojila do mezinárodního projektu ESFALP – European Schools for a Living Planet  - Společně pro řeku. Do tohoto projektu se zapojilo dalších 33 škol z 11 evropských zemí. Více informací na https://schools.foralivingplanet.eu/  Program byl...
Celý článek

Máme vizi - hotel hmyzí (obrázky z vernisáže)

Krátké shrnutí je u předchozího článku o Světovém dnu Ekoškol. Zahájení u hmyzího hotelu a broukoviště:   Prezentace v multimediální učebně:   A vystoupení Ekotýmu:   Výstava o ohroženém hmyzu:   Hmyz očima výtvarníků:   A...
Celý článek

Zelená domácnost - obrázky ze stanovišť

Prima - Kvarta 1. Budiž světlo! Výpočet možných úspor při použití různých typů žárovek.   2. Jak neprovařit Vařila se zeleninová polévka. Na přípravě surovin se podílel každý: Kluci míchali cibulku: Šup se zeleninou do hrnce: Polévka nabrala var, pravý čas na...
Celý článek

7.11. - Světový den Ekoškol

  7.11. je Světový den Ekoškol, což znamená, že v tento den školy po celém světě pořádají akce na ochranu životního prostředí. U nás v tento den vyvrcholila zhruba měsíční usilovná práce na projektu z programu Za hranice Ekoškoly, který jsme nazvali "Máme vizi - hotel hmyzí"....
Celý článek

Přijel Toulavý autobus

  Dne 9.10.2012 se naše škola stala jedním z cílů exkurze s názvem Toulavý autobus. Autobus skutečně přijel a byl plný učitelů z jihočeských škol, kteří se vypravili za příklady dobré praxe na tři vybraná školská zařízení. Nám se dostalo té cti, že jsme byli vybráni jako zástupce středních...
Celý článek

Ekotým v Kunžaku

Dne 10.10. jeli zástupci Ekotýmu (Stanislav Šebek, Kateřina Jaklová, Adéla Fischerová a Linda Nguyen) s Mgr. Dvořákovou do Kunžaku navštívit Základní školu sira Nikolase Wintona, kde proběhlo setkání ekotýmů z Jihočeského kraje. Nejdříve si všichni sedli do jedné třídy, kde se snažili rozdýchat...
Celý článek

Den v přírodě - 5. ročník

Oblíbenou soutěž pro prvňáčky jsme ani letos nevynechali. Na přípravě stanovišť se podílela třída OA2 a členové Ekotýmu.   "Lovci odpadků"   "Hra na vonnou paměť"   "Hledači stop"   "Člověk a příroda"   "Přenášení vody"   "Šikovná...
Celý článek

Po pětiletém snažení konečně zasloužený titul

Dne 21. června si zástupci Ekotýmu kaplického Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické jeli do Valdštejnského paláce v Praze převzít svůj první titul Ekoškoly. Předtím jsme ale museli při auditu prokázat, že si titul zasloužíme. 10. května přijeli dva příjemní auditoři, kteří na naší škole...
Celý článek
 

Schůzka Ekotýmu
 
 

 

Bioklub v Kaplici

 Nabídka a další informace ke stažení: 
nabidka_bioklubu.doc (44,5 kB)