Odkazy

www.geukaplice.cz

Gymnázium, Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště v Kaplici - stránky naší školy pro ty, kteří přicházejí odjinud

 

www.ekoskola.cz

Oficiální stránky mezinárodního programu Ekoškola koordinovaného v České republice sdružením TEREZA. Najdete tam základní informace o tom, co je Ekoškola a jak probíhá, řadu užitečných materiálů, odkazů i online hru.
 

www.ekostopa.cz

Co se skrývá pod pojmem ekologická stopa? Přehledný a srozumitelný průvodce touto problematikou. Obsahuje online kalkulátory ekologické stopy školy a města. Naše škola je též zapojena, konečné výsledky budou již brzy. Jaká asi bude naše stopa? Jak dopadneme v porovnání s ostatními školami?
 

www.hraozemi.cz

Zde si můžete spočítat svou vlastní ekologickou stopu, neboli zátěž, jakou představuje váš životní styl pro planetu. Jak jste na tom v porovnání s průměrem v České republice? Přečtete si i o udržitelném rozvoji - co to je a jak se pozná, jestli žijeme udržitelně či nikoliv.
 
 

Tipy na ekologicky šetrné chování

 www.setrimeenergii.cz

Mnoho rad pro šetrné bydlení - interaktivní průvodce domem, test energetické náročnosti vašeho bydlení a další.
 

www.ekodomov.cz

Stránky věnované především bioodpadu a kompostování, ale i nakládání s jinými druhy odpadu. Zahrajte si online hru Odpady útočí nebo si prohlédněte komiks o příhodách žížalky Žofky.
 

www.svetvnakupnimkosiku.cz

Kampaň Svět v nákupním košíku se zabývá odpovědnou spotřebou. Hlavními tématy jsou zemědělství, dětská práce, chudoba, lesy a vánoční nakupování.
 

www.fairtrade.cz

Fair Trade, neboli Spravedlivý obchod usiluje o takový způsob obchodování s drobnými pěstiteli z rozvojových zemí, při kterém tito dostávají přiměřenou odměnu schopnou zajistit jim důstojný život. Další informace o systému Fair Trade i o tom, kde a jak se do něj zapojit naleznete na uvedené stránce.
 

www.ekospotrebitel.cz

Tipy na nákup šetrných výrobků a jak je poznat. Konkrétně jde např. o biopotraviny, prací prášky, myčky a mycí prostředky, pleny, barvy a další.
 
 

 Informace o životním prostředí

www.ekolist.cz

Rozsáhlá databáze aktuálních i starších článků o životním prostředí, jeho ohrožení a ochraně. Rubriky: Ekologické zpravodajství, Legislativa, Klimatické změny, Zelená domácnost, Zelený knihomol (obsáhlý výčet ekologických publikací)
  

www.zmenaklimatu.cz

Stránky věnované klimatickým změnám. Obsahují aktuality o této problematice i seznam dalších odkazů.
 

www.biom.cz

Aneb "vše o využití biomasy", tj. pěstování biomasy, její spalování, bioplyn, kapalná biopaliva, bioodpady a obnovitelné zdroje energie.
 

www.selmy.cz

Informace o velkých šelmách žijících v ČR - rysu, vlku a medvědovi, jejich rozšíření a možnostech soužití s člověkem.
 
 

Spolupracujeme s těmito ekologickými sdruženími

https://ekocentrum.sipek.roklinka.cz

Ekocentrum Šípek v Českém Krumlově (ekovýchova, knihovna, Fair trade obchůdek)
 

 www.calla.cz

Calla - sdružení pro záchranu prostředí sídlící v Českých (energetika, ochrana přírody, odpady, ekoporadenství)
 

www.rosacb.cz

Rosa - jihočeská společnost pro ekologické informace a aktivity v Českých Budějovicích (ekodítě, ekospotřebitel, komunitní projekty)
 

www.cegv-cassiopeia.cz

Cassiopeia - centrum ekologické a globální výchovy v Českých Budějovicích (ekovýchova pro děti, vysokoškolské studenty i učitele)
 

www.vydry.org

Český nadační fond pro vydru v Třeboni (vše o vydře, záchranná stanice pro živočichy, přednášky, poradenství)
 
 

Pro angličtináře:

www.freerice.com

Free rice je zajímavý projekt, se kterým si můžete jednak procvičit anglická slovíčka a zároveň pomáhat sytit hladové. Schválně ho vyzkoušejte, nemusíte být ani příliš pokročilí, program sám podle vašich odpovědí nastavuje úroveň obtížnosti. Za správné odpovědi získáváte zrnka rýže pro hladovějící obyvatele planety. (jazyková úroveň: jakákoli)
 

www.monbiot.com

George Monbiot je britský ekologický novinář a aktivista s nekompromisními názory a obrovským přehledem o dění v současném světě. Bere si na mušku pokrytectví a pohodlnost politiků, korporací, ale i nás samotných. (jazyková úroveň: intermediate a výš)

 

www.myfootprint.org

Spočítejte si svou ekologickou stopu. Tušíte, kolik planet by bylo potřeba, kdyby životní styl všech lidí na Zemi byl stejný jako váš? Pokud se vám výsledek nebude líbit, můžete si přečíst užitečné tipy, jak svůj dopad na planetu snížit. (jazyková úroveň: lower-intermediate a výš)
 

www.greenchoices.org

Tipy na ekologicky šetrné chování. (jazyková úroveň: intermediate a výš)
 
 

Schůzka Ekotýmu
 
 

 

Bioklub v Kaplici

 Nabídka a další informace ke stažení: 
nabidka_bioklubu.doc (44,5 kB)