Výprava s Ekotýmem

Dne 29.9. 2009 jsme byli s Ekotýmem na dnu otevřených dveří podívat se do ekologického zemědělství v Meziříčí, BEMAGRO. Viděli jsme zde dojení a převádění krav i místnost, ve které byl samotný býk. Bylo zde přes 300 krav, telat a samozřejmě jeden býk Honza. Byly zde i ochutnávky, mohli jsme ochutnat: mléko, tvaroh, smetanu a několik druhů sýra. Musíme uznat, že to bylo velmi dobré a myslíme, že se mnou bude souhlasit i náš Ekotým. Paní zootechnička, která nám ukazovala farmu, nám také řekla, že toto mléko dováží až na Moravu. Asi proto ho tu neprodávají, nebo spíš jsme se s ním v obchodě nesetkali. Potom jsme se přesunuli do drůbežárny a chléva (i výběhu) pro prasata. Měli tam i malá kuřátka s kvočnou, kachny, husy a dalších 90 slepic. Nesmíme také zapomenout na telátka, která se nechala hladit a byla moc hezká. Už se těšíme na další výpravu s naším Ekotýmem…

Vojta Smolík a Kristýna Motyčáková (PRIMA)
 

Paní zootechnička nás provází kravínem a vysvětluje principy ekologického chovu krav.

Mnoho krav v Bemagru je rohatých, ale ty bezrohé si mohly děti pohladit.

Biomléko chutnalo...

... a biosýry jakbysmet.

Nástěnka v drůbežárně motivuje k dobrému zacházení se zvířaty.

Venku se pase i několik kachen a hus.

Slepice se tu mohou proběhnout a hrabat podle libosti. Ani neví, že patří mezi vyvolené.

Prasnice Amálka (vlevo) se líbila všem, ale jen Vojta s ní navázal bližší kontakt ;-)

 

Schůzka Ekotýmu
 
 

 

Bioklub v Kaplici

 Nabídka a další informace ke stažení: 
nabidka_bioklubu.doc (44,5 kB)