Sbírali jsme zkušenosti na ZŠ Školní

 Abychom si udělali lepší představu o tom, co nás v budoucnu při kompostování čeká, domluvili jsme si návštěvu na základní škole ve Školní ulici, kde kompostér již nějaký čas používají. Skupinka studentů složená ze zástupců různých tříd se shromáždila kolem kompostéru na jejich školním pozemku, kde se nás ochotně ujal pan ředitel Bartyzal. Seznámil nás s historií i obsahem inkriminovaného kompostéru a po tomto krátkém úvodu jsme již mohli celý box zvednout a nahlédnout do jeho útrob. Půl roku po naplnění bylo složení jednotlivých vrstev stále dobře identifikovatelné, i když ve spodní části se již tvořila vrstva tmavého humusu. Dlouhá zima rozklad zbrzdila a urychlit ho mohlo jediné, a sice důkladné překopání. Většina z nás si to zkusila a jak nám to šlo, ukazují následující fotografie.

 

Schůzka Ekotýmu
 
 

 

Bioklub v Kaplici

 Nabídka a další informace ke stažení: 
nabidka_bioklubu.doc (44,5 kB)