Reportáž z Ekodeponu Lažany

12. října 2009 jsem se s pár spolužačkami a učitelkami paní Opelkovou a paní Kýbusovou sešla v 6 ráno v Kaplici u naší školy a vyjeli jsme na exkurzi ke Stříbru. Cesta do Plzně vůbec neutíkala, ale jak jsme se přibližovali ke skládce, do všech vplynula nová energie a nadšení.

Když jsme dorazili, usedli jsme nejprve do zasedací místnosti, kde nám pan Josef Pacola pohovořil o problémech likvidování odpadů a jejich nového zpracování. Zkoukli jsme dokument, který nám ukázal, jak třídit odpad, dále druhy kontejnerů a oběh odpadu. Poté jsme se přesunuli do budovy, kde jsme mohli vidět a hlavně cítit ;-) třídění a lisování odpadu. Prošli jsme celý obvod skládky. Dozvěděli jsme se, jak se odpad likviduje a kam se některé druhy odpadu odváží.

Dále nás čekal hodinový rozchod po městě Stříbře, kde jsme si mohli dát teplé jídlo a prohlédnout si alespoň část města a zase jsme pádili k domovům. Cestou zpět jsme slyšeli velké nadání Vojty. Zpíval opravdu moc hezky a kolem půl šesté jsme se všichni vyčerpaní odebrali domů.

Šárka Jurkasová (OA2)
 

Nabitá učebna a soustředěný poslech - tak to má být ;-)

Ukázky produktů z recyklovaných materiálů.

Děvčata našla pro tuto zatravňovací dlažbu alternativní využití.

Členky ekotýmu byly na skládce ve svém živlu. A že jim to slušelo!

Část ekotýmu a v pozadí skládka.

Pan Pacola ukazuje část skládky, která je již rekultivována.

Dno skládky chrání pneumatiky, aby nedošlo k protržení fólie.

V dotřiďovací hale, kam se vozí tříděný odpad. Dvakrát to tam nevonělo.

A nakonec na čerstvý vzduch ve Stříbře.

 

Schůzka Ekotýmu
 
 

 

Bioklub v Kaplici

 Nabídka a další informace ke stažení: 
nabidka_bioklubu.doc (44,5 kB)