Po pětiletém snažení konečně zasloužený titul

Dne 21. června si zástupci Ekotýmu kaplického Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické jeli do Valdštejnského paláce v Praze převzít svůj první titul Ekoškoly.

Předtím jsme ale museli při auditu prokázat, že si titul zasloužíme. 10. května přijeli dva příjemní auditoři, kteří na naší škole strávili několik hodin, s naším doprovodem si ji celou důkladně prohlédli a paní ředitelky, paní zástupkyně i celého Ekotýmu se podrobně vyptávali na naši práci v Ekoškole. Měli jsme z auditu dobrý pocit, ale i tak jsme si nemohli být jisti výsledkem, dokud jsme nedostali oficiální zprávu z auditu, která nám naše očekávání potvrdila. Zároveň jsme byli pozváni na slavnostní předávání titulů Ekoškola v Senátu České republiky.

Ve čtvrtek 21. června jsme tedy časně ráno vyjeli ve dvou autech ze školního dvora ve složení Stanislav Šebek, Linda Nguyen, Karolína Macháčková, moje maličkost a paní učitelka Kýbusová. Cestou se k nám připojila i radní Jihočeského kraje Jana Krejsová, takže jsme do Prahy dorazili v šestičlenné sestavě.

Celkem se do budovy Senátu toho dne pro svůj titul vypravilo přes dvacet škol ze všech koutů republiky. Po bezpečnostní prohlídce u vchodu jsme se šli pohodlně usadit do Rytířského sálu, kde následovaly dvě hodiny, ve kterých všechny přítomné Ekotýmy dostaly tříminutový prostor na prezentaci své školy a převzaly si svou zelenou vlajku, titul a dárky od sponzorů.
Program pokračoval prohlídkou Valdštejnského paláce a setkání Ekoškol jsme všichni završili obědem v Malostranské besedě a příjemnými oddechovými hrami.

Domů jsme dorazili okolo páté hodiny. Sice znavení, ale přivezli jsme vytoužený titul Ekoškola.

Monika Ngo-Le, tercie

 

Poprvé v Senátu, čekáme na zahájení

 

S titulem a dárky na nádvoří Valdštejnského paláce

 

Oba jihočeští zástupci na předávání - Kaplice a Tábor

 

Čekání na oběd v Malostranské besedě

 

Celý tým pohromadě - držíme vzácnou trofej

 

A ještě jednou bez dospělých - to je větší psina!

 

Schůzka Ekotýmu
 
 

 

Bioklub v Kaplici

 Nabídka a další informace ke stažení: 
nabidka_bioklubu.doc (44,5 kB)