Jak jsme uklízeli svět

 V týdnu kolem Dne Země, tj. od 19. do 23.4. se všechny kaplické školy zapojily do akce ČSOP „Ukliďme svět“. Děti, od prvňáčků až po středoškoláky a učně, pročesaly velkou část Kaplice a jejího blízkého okolí a přispěly tak k tomu, že naše město vypadalo alespoň na chvíli čistě. V době, kdy čtete tyto řádky, už je pravděpodobně všechno jinak. A to se akce účastnilo kolem 500 sběračů, kteří celkem sebrali ohromujících 70 pytlů nejrůznějších odpadků a také několik vyhozených pneumatik. S jejich odvozem ochotně pomohli zaměstnanci Technických služeb a tímto jim děkujeme za spolupráci.

 

Malá reportáž jedné ze zúčastněných tříd: Třída OA2 vybavena plastovými pytli a rukavicemi vyrazila dopoledne do ulic. Protože jsme věděli, že i základní školy uklízely, staly se naším cílem okrajové části města. Prošli jsme od budovy naší školy uličkou kolem mateřské školy a lékárny k poliklinice a k prodejně Penny. Šárka zpočátku počítala „trofeje“ (rukavice, krabičky od cigaret, plechovky...). Počítat přestala brzy. Než jsme došli k Penny, měli jsme plný pytel. Dále jsme pokračovali kolem silnice, naším cílem byla totiž stará zastávka autobusu u továrny Engel. Na jednom jediném místě jsme naplnili 6 pytlů. Jak mohou lidé odhazovat své odpadky do lesa? Nechápeme.

 

Třídy OA2 a G1 před začátkem akce

 

Schůzka Ekotýmu
 
 

 

Bioklub v Kaplici

 Nabídka a další informace ke stažení: 
nabidka_bioklubu.doc (44,5 kB)