Novinky

Výsledky dubnové akce "Ukliďme svět"

 S mezinárodní akcí "Ukliďme svět" pořádanou v České republice Českým svazem ochránců přírody máme již zkušenosti z předloňska a jak jsme zjistili, i základní školy se v minulosti zapojovaly. Letos jsme se tedy rozhodli spojit síly a co z toho vzešlo, se můžete dočíst v položce Z našich aktivit.

Celý článek

Návštěva ZŠ Školní

 Další dlouho plánovanou akcí byla návštěva fungujícího kompostéru na ZŠ Školní, která měla posloužit především jako příprava na to, co nás v blízké budoucnosti čeká. Přišli jsme, viděli jsme a překopávali jsme (fotky a komentář zde). Tímto panu řediteli Bartyzalovi děkujeme, že se nám věnoval. 

Celý článek

Tkaní ze zbytků látek a hadříků - přírůstek v nápadníku

Opět něco pro kreativce! Jak si ze starého oblečení vyrobit nový kapsář či praktickou tašku přes rameno se dozvíte v dalším článku našeho Nápadníku. Stručný návod je pro názornost doplněný fotkami. Tentokrát to bude vyžadovat ještě více trpělivosti a také nějakou tu přípravu, ale výsledek by vás mohl potěšit. Konec konců, začít lze i jednoduchým prostíráním!

Celý článek
Výzva pro rodiče

Máte doma vysloužilý elektrospotřebič, prázdné baterie či vyřazené úsporné zářivky a ke speciálnímu kontejneru či do obchodu je to daleko? Využijte nadcházejících třídních schůzek a přineste je do našeho boxu na elektroodpad. Je umístěn ve 2. patře vedle učebny fyziky.

 

Chcete přispět zvířatům z biofarmy BEMAGRO v Meziříčí u Malont?

Nemáte doma zvířata, kterým byste dali
skořápky z vajíček či tvrdé pečivo?

Můžete je přinést k p. učitelce Kýbusové
a my je rádi doručíme.
Skořápky musí být sušené a chléb tvrdý a neplesnivý.

 

Schůzka Ekotýmu
 
 

 

Bioklub v Kaplici

 Nabídka a další informace ke stažení: 
nabidka_bioklubu.doc (44,5 kB)