www.geukaplice.cz

Gymnázium, Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště v Kaplici - stránky naší školy pro ty, kteří přicházejí odjinud

www.ekoskola.cz

Oficiální stránky mezinárodního programu Ekoškola koordinovaného v České republice sdružením TEREZA. Najdete tam základní informace o tom, co je Ekoškola a jak probíhá, řadu užitečných materiálů, odkazů i online hru.

www.ekostopa.cz

Co se skrývá pod pojmem ekologická stopa? Přehledný a srozumitelný průvodce touto problematikou. Obsahuje online kalkulátory ekologické stopy školy a města. Naše škola je též zapojena, konečné výsledky budou již brzy. Jaká asi bude naše stopa? Jak dopadneme v porovnání s ostatními školami?

www.hraozemi.cz

Zde si můžete spočítat svou vlastní ekologickou stopu, neboli zátěž, jakou představuje váš životní styl pro planetu. Jak jste na tom v porovnání s průměrem v České republice? Přečtete si i o udržitelném rozvoji - co to je a jak se pozná, jestli žijeme udržitelně či nikoliv.

Tipy na ekologicky šetrné chování

www.setrimeenergii.cz

Mnoho rad pro šetrné bydlení - interaktivní průvodce domem, test energetické náročnosti vašeho bydlení a další.

www.ekodomov.cz

Stránky věnované především bioodpadu a kompostování, ale i nakládání s jinými druhy odpadu. Zahrajte si online hru Odpady útočí nebo si prohlédněte komiks o příhodách žížalky Žofky.

www.svetvnakupnimkosiku.cz

Kampaň Svět v nákupním košíku se zabývá odpovědnou spotřebou. Hlavními tématy jsou zemědělství, dětská práce, chudoba, lesy a vánoční nakupování.

www.fairtrade.cz

Fair Trade, neboli Spravedlivý obchod usiluje o takový způsob obchodování s drobnými pěstiteli z rozvojových zemí, při kterém tito dostávají přiměřenou odměnu schopnou zajistit jim důstojný život. Další informace o systému Fair Trade i o tom, kde a jak se do něj zapojit naleznete na uvedené stránce.

www.ekospotrebitel.cz

Tipy na nákup šetrných výrobků a jak je poznat. Konkrétně jde např. o biopotraviny, prací prášky, myčky a mycí prostředky, pleny, barvy a další.

Informace o životním prostředí

www.ekolist.cz

Rozsáhlá databáze aktuálních i starších článků o životním prostředí, jeho ohrožení a ochraně. Rubriky: Ekologické zpravodajství, Legislativa, Klimatické změny, Zelená domácnost, Zelený knihomol (obsáhlý výčet ekologických publikací)

www.zmenaklimatu.cz

Stránky věnované klimatickým změnám. Obsahují aktuality o této problematice i seznam dalších odkazů.

www.biom.cz

Aneb "vše o využití biomasy", tj. pěstování biomasy, její spalování, bioplyn, kapalná biopaliva, bioodpady a obnovitelné zdroje energie.

www.selmy.cz

Informace o velkých šelmách žijících v ČR - rysu, vlku a medvědovi, jejich rozšíření a možnostech soužití s člověkem.

Spolupracujeme s těmito ekologickými sdruženími

Ekocentrum Šípek v Českém Krumlově (ekovýchova, knihovna, Fair trade obchůdek)

www.calla.cz

Calla - sdružení pro záchranu prostředí sídlící v Českých (energetika, ochrana přírody, odpady, ekoporadenství)