Setkání ekotýmů

Ve čtvrtek 9.2.2012 se ekotým naší školy zúčastnil srazu ekotýmů Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Měli jsme jim povyprávět, jak to chodí na naší škole. Řekli jsme jim o našich koších na bioodpad, bazárku, výletu za odměnu na farmu atd... Oni nám zase vyprávěli, jak to chodí u nich na školách. Když se nám všechny ekotýmy představily, šli jsme si projít školu ZŠ a ZUŠ, Bezdrevská 3, kde se sraz konal. Školu mají skvěle vybavenou. Všude visí upozornění na třídění odpadů a ve třídách mají vlastní koše na plasty. Čeho jsme si všichni všimli jako první byl jejich ekokodex, který visí přes celou jednu stěnu. Podle mě nezáleží na velikosti, ale na kvalitě, tudíž mně osobně se víc líbí ten náš. :D Ale je to samozřejmě věc názoru. Celkově mají ekotým pokročilejší než my, ale myslím, že když se do toho dáme, určitě nebude problém je dohnat..  :)

Adéla Proboštová