Kousek světa uklizen!

Den Země si lidé připomínají různě. Zasadí strom, vyrobí výtvarné dílo nebo uspořádají akci s cílem upozornit na nějaký problém.

Studenti primy a sekundy kaplického gymnázia se letos rozdělili do dvou skupin. První skupina strávila dopoledne s prvňáčky se ZŠ Školní při různých soutěžích a hrách. Druhá skupina se připojila k celosvětové akci "Clean up the world - Ukliďme svět". Vysbírali jsme odpadky v některých částech Kaplice, např. u rybníka Pentlák a stráň u potoka u autobusového nádraží, tedy místa, kam Technické služby "nedosáhnou". Odpad jsme se snažili třídit. Výsledkem bylo asi 30 kg odpadků.

Počasí nám moc nepřálo, ale zato jsme měli dobrý pocit nejen z toho, že jsme se nemuseli učit, ale že přibylo v Kaplici více hezkých a uklizených míst.

Studenti primy a sekundy.