Ekotým v Kunžaku

Dne 10.10. jeli zástupci Ekotýmu (Stanislav Šebek, Kateřina Jaklová, Adéla Fischerová a Linda Nguyen) s Mgr. Dvořákovou do Kunžaku navštívit Základní školu sira Nikolase Wintona, kde proběhlo setkání ekotýmů z Jihočeského kraje.

Nejdříve si všichni sedli do jedné třídy, kde se snažili rozdýchat náročnou cestu autobusem a vychutnávali si pohoštění, které pro ně škola přichystala. Každý ekotým měl připravenou prezentaci o své škole, a tak jsme si navzájem předávali své zkušenosti.

Poté jsme si šli prohlédnout školu. Byla možná malá, ale hezká. Velice mě zaujala socha Boženy Němcové od první české sochařky, Karly Vobišové, která kdysi bydlela na místě, kde je nyní škola. Pak tam byly také vystavěné fotky ze setkání se samotným sirem Wintonem.

Po obědě, kde jsme dostali vynikající koláčky, jsme šli do venkovní učebny, kde je altánek, kam se můžou žáci jít učit, několik záhonků a hlavně orignální sluneční hodiny. Nejen, že ukazují čas, ale také nám řeknou, v jakém městě je zrovna v tu chvíli pravé poledne. Po návštěvě venkovní učebny jsme se opět přesunuli do školy, kde pro nás měl jeden pán ze Sdružení Tereza připravenou interaktivní hru.
Po bohatém programu už na nás nečekalo nic víc, než už méně náročná cesta zpátky domů.

Linda Nguyen